دستگاه های گرمایش تابشی سیلورسان :

   دستگاه های گرمایش تابشی سیلورسان در اصل همان دستگاه های گرمایش تابشی Blackheat شرکت آمریکائی  Roberts Gordon RG می باشد که با نام سیلورسان با نوع لوله ای در دو تیپ UT,ST در 9 اندازه و ظرفیت مختلف در ایران عرضه می گردد.

   همان طوری که مستحضرید Roberts Gordon در اواخر سال 1950 برای اولین بار مقدمات ساخت دستگاه انتقال حرارت تابشی (Radiant Heater) نوع لوله ای و گازسوز را برای تولید و انتقال امواج حرارتی با عملکردی مشابه خورشید تدارک دید.

   سیستم های گرمایش تابشی سیلورسان به دلایل ذکر شده زیر نسبت به سایر سیستم های تابشی از کیفیت و کارائی بیشتری برخوردار می باشد ؛

 کیفیت تجهیزات دستگاه های تابشی سیلورسان :

   الف) مشعل :

   مشعل تماماً به صورت محافظ دار و ایزوله ساخته شده و کلیه قسمت های آن، خصوصاً راهگاهای گاز با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی، ساخت و تست شده است. در پخش متعادل بار و افزایش طول آتش منحصر به فرد می باشد. با توجه به کیفیت بالا، سال های متمادی بدون خرابی قابل استفاده می باشد.

ب)   لوله های تابشی :

   لوله ها به دلیل استفاده در حرارت بالا از جنس فولاد آلومینایزAlminised)) آبکاری شده، طراحی و ساخته شده است که در مقابل زنگ زدگی، مقاوم بوده و رسانای خوبی هستند و گرمایش یکنواختی را ایجاد می نماید.

ج)    رفلکتور :

   از بهترین فلز آلومینیوم شفاف و صاف طراحی و ساخته شده و با متد رول فرمینگ به بهترین شکل ممکن طراحی، فرم دهی و ساخته شده است، بطوریکه 5/99 % گرمایش تابشی از لوله ها، توسط رفلکتور به بهترین شکل ممکن به سطح زمین تابش گردیده و هدر رفتن گرمایش را تقریباً به صفر می رساند.

   رفلکتور با طراحی و ساخت، با زوایای مختلف، از شعاع تابشی بالاتری برخوردار بوده بطوریکه از زوایای مختلف، تمام حرارت حاصله به سطح زمین تابش و تلفاتی از نظر سطح تابشی ندارد و همچنین جهت هرلاین تیپ UT دولاین رفلکتور جداگانه نصب می شود.

د) فن :

   فن به صورت آئرودینامیک با تکنولوژی بالا با پرده های هماهنگ و بدون بالانس جهت گرمایش بالا طراحی و ساخته شده است. دیسک های خنک کننده فن را در مقابل گرما و سوختن کاملاً محافظت می نمایند.

ز)     ظرفیت حرارتی :

   بالاترین سایز سیلورسان مدل SS 55UT/ST با ظرفیت حرارتی 55 کیلو وات (50000 کیلو کالری در ساعت) در حدود 200 تا 250 متر مربع را گرم می کند. در حالیکه بالاترین سایز دستگاه های مشابه حداکثر تا 140 متر مربع را گرم می کنند.

Radiant heating system